مجله اینترنتی مرد روز

مرد باشید و قدم اول را بردارید!

طی سالهای گذشته بسیاری از ناظرین اجتماعی بر این واقعیت تاکید دارند که بخشی از مردان به جای قرار ملاقات شخصی با زنان، ترجیح می‌دهند با آنها در قرارهای دوستانه ملاقات داشته باشند. این در حالی است که با دختران بودن و با آنها قرار گذاشتن، تفاوت زیادی دارد.

چرا قرارِ ملاقات‌ها کمتر و کمتر می‌شوند؟

۱- به نظر می‌رسد نسل‌های کنونی مردان، علاقه چندانی به قبول تعهد نسبت به افراد و حتی سازمان محل کار خود ندارند. نسل معاصر می‌خواهد قبل از اعلام تعهد به دیگری، انرژی اصلی‌اش را برای « پیدا کردن خود» معطوف کند. بسیاری از مردان شاغل در موسسات بزرگ نیز اصراری برای ماندگاری در یک جا ندارند و در اولین فرصت ترجیح می‌دهند برای موقعیت شغلی بهتر، محیط کار را ترک کنند. این شیوه معیشت و عدم تعهد، گویی در رابطه بین زنان و مردان نیز رخنه کرده است. نسل جدید احساس یک کولی را دارد که نمی خواهد یک جا بند شود.

۲ – شبکه‌های اجتماعی اینترنتی، کیفیتِ رفتار اجتماعی نسل جدید را پایین آورده است. به جای آنکه مردان امروزی، به زنان مورد علاقه خود مستقیما احساس ابراز کنند به تکنیک‌های رفتاری در اینترنت پناه می‌برند. اینترنت امکان تماس با جنس مخالف را زیاد و ساده کرده است ولی به همان نسبت آنها را تنبل نیز ساخته است.

۳- تاثیرات تلاش فمینیست‌ها عالی است. خیلی خوب است که زنان حق انتخاب دارند، اینکه بخواهند در خانه بمانند، شاغل باشند و یا هر دو… اما باید این حقیقت را در نظر گرفت که دستاوردهای فمینیست‌ها، مردان را کمی گیج کرده است. مردان دقیقا نمی‌دانند مرام و منش‌های جدید کدام است. آیا من حق دارم از او دعوت به عمل بیاورم؟ اگر بپرسم سوءتفاهم نمی‌شود؟ چه کسی پول شام یا سینما را باید بپردازد؟ آیا باید مخارج را شریکی بپردازیم؟ خلاصه اینکه این فضای کمابیش غیرمطمئن مردان را وا می‌دارد که زنان را به جای قرار خصوصی در محیط‌های عمومی و دوستانه ببیند و با آنها وقت بگذرانند.

۴- مردان این دوره و زمانه کم ظرفیت شده‌اند. آنها نمی‌دانند با جواب منفی چه خاکی بر سر خود کنند. توانایی و جربزه شکست و جواب نه شنیدن را ندارند و برای همین از دعوت به قرار خصوصی گریزانند.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری