مجله اینترنتی مرد روز

چرا مردان، زنان بلوند را بیشتر دوست دارند؟

فقط دو درصد مردم جهان موی طلایی دارند اما وقتی به تابلوهای تبلیغاتی، مجلات و رسانه‎ها نگاه می‎کنیم زنان موطلایی به نسبت جمعیت کم شان، خیلی بیشتر از بقیه ۹۸ درصد مردم در معرض دید هستند.
تئوری‎های زیادی وجود دارد که چرا مردان در همه جای دنیا نسبت به بلوندها نظر بهتری دارند. اولین دلیل این است که بدن زنان بلوند از استروژن بیشتری برخوردار است و این یعنی موی کمتری در صورت و بدن دارند و کلا ظریفتر و زنانه‎تر به نظر می‎رسند.
زنان بلوند که محل اصلی‎شان شمال اروپا است به دلیل زیادی این هورمون زنانه، شاداب‎تر و خنده‎روتر هم هستند. بازیگوشی و شیطنت‌های‌شان نیز بر جذابیت زنانه‎شان می‎افزاید. در ضمن به دلیل داشتن تستوسترون کمتر، چانه، دماغ و گونه ظریف‎تری هم دارند.
زنان مو سیاه در سنین بالاتر بر موی سفیدشان افزوده می‎شود ولی بلوندها اگر تغییر رنگی در موهایشان داشته باشند،موهایشان قهوه‎ای می‎شود که حتما بهتر از موی سفید است. موطلایی‎ها در میانسالی تعدادی موی سفید هم خواهند داشت ولی به دلیل داشتن موی روشن، این موهای سفید زیاد به چشم نمی‌آیند.
تحقیقات زیادی نشان داده‎اندکه زنان بلوندی که در رستوران‎ها کار می‎کنند پول بیشتری در می‎آورند. همچنین زنان موطلایی که برای جمع‎آوری خیریه به خانه‎های مردم می‎روند کمک بیشتری دریافت می‎کنند.
در یک تحقیق، یک زن با کلاه گیس‎های مختلف در جاده‎ها، برای سواری مجانی دست بلند می‎کرد ولی تعداد ماشین‎هایی که برای موی بلوند می‎ایستادند بیشتر از بقیه بود. همین اتفاق در یک تحقیق دیگر در کلوپ‎ها و بارها تکرار شد و طبق معمول، زنان مو طلایی، بیشتر از بقیه درخواست آشنایی گرفتند.
نکته جالب توجه این است که مردان بلوند برعکس زنان موطلایی، از هیچ مزیت یا توجه اضافی برخوردار نیستند! مردان بلوند از استروژن بیشتری برخوردار نیستند ولی موی روشن‎شان، در بین زنان طرفدار زیادی ندارد.
نکته جالب دیگر اینکه رنگ موی طلایی و انواع نزدیک به آن، جزو پرفروش‌ها هستند. بسیاری از زنان جهان از ایران تا چین و کره، حتی سیاه‎پوستان آمریکایی از رنگ موی بلوند برای آرایش مو استفاده می‎کنند.
از دلایل اصلی روشن شدن مو و پوست مردم اروپای شمالی، کمبود نور خورشید است که به کاهش ویتامین دی بدن منجر می‎شود. رنگ روشن مو و پوست بخشی از تطبیق بدن برای این کمبود طبیعی است.
موطلایی ها البته در همه کشورها و حتی آفریقا نیز وجود دارند ولی فقط در شمال اروپا است که بین ۴۵ تا۸۰ درصد جمعیت را در بر می‎گیرند.

نهایتا اینکه زنان بلوند یا موطلایی برای جلب توجه مردان، همیشه یک قدم جلوتر از بقیه هستند. نظر شما چیست؟ آیا مردان ایرانی هم به زنان بلوند علاقمندند یا مشابه داستان‎های قدیمی و ترانه‎ها دنبال زنانی با چشم و ابرو و موی مشکی می‎گردند؟

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری