مجله اینترنتی مرد روز

جواب‌های مردانه به مشکلات زندگی

مشکلاتی که در زندگی، در حین یافتن کار، یا شروع یک ماجرای جدید در زندگی روبرو می‎شویم گاهی می‎توانند بی ضرر و حتی ساده باشند و گاهی نیز قلب را به تپش وا می‌دارند یا زبان آدم، بند می‌آید.
بخشی از شخصیت مردان در این نهفته است که چگونه در لحظه، از خود واکنش نشان دهیم و به عبارتی قادر باشیم روی پای‌مان بایستیم. قابلیتی که به ما اجازه می‎دهد فی‌البداهه پاسخی برای مشکلات غیرقابل پیش‎بینی در ذهن خود بیابیم.
مشکلات مشخصی که از آدم می شود مقدمتا برای دریافت یک جواب از ما است ولی در اغلب موارد سئوال کننده می خواهد بفهمد نظر ما در باره موضوعات مشخص چیست. می خواهد بفهمد شعور ما در کجای دنیا ایستاد است. می خواهند بفهمند چقدر اعتماد به نفس داریم. چقدر با شخصیت و هویت خود راحت هستیم.
بنابراین، مشکلات می‎توانند بی‎نهایت متنوع باشند و بی شک هیچکس قادر به جوابگویی به همه آنها نیست. پس در درجه اول، این قرار را با خود بگذاریم که ضمن فهمیدن درست هر سوال، جوابی را تهیه ببینیم که گویای شخصیت و روحیه و شعور ما است.

همیشه برای جواب دادن برای خود وقت بخریم
برای این کار راه‌های ساده و محترمانه‎ایی وجود دارد. ما می‌توانیم از سوال کننده درخواست کنیم که سوالش را تکرار کند. خودتان شاید متوجه نشوید ولی مغز ما گاهی نیاز به چند ثانیه بیشتر دارد تا به جواب دلخواه و برآمده از شعورمان برسد.
ما می‎توانیم بپرسیم که سوال شان را کمی توضیح دهند. چون هم سوال‎ها می‎توانند پیچیده و دارای چند جنبه باشند و هم نحوه سوال کردن ممکن است ماهرانه و رندانه باشد. با حدس و گمان پاسخ ندهید. مغز ما اگر بداند چه کار مشخصی باید انجام دهد خیلی سریعتر از درون آرشیو ذهن، به دنبال راه حل می‌گردد تا اینکه مردد باشد که اصلا باید دنبال چه چیزی بگردد.
یک واکنش مفید دیگر این است که سوال طرف مقابل را به صورت فشرده و متمرکز از دید خودمان تکرار کنیم. با این کار هم مطمئن می‌شویم که منظور سوال کننده چه بوده است هم دوباره در مسیر تهیه وقت بیشتر برای جواب دادن قرار می‌گیریم.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری