مجله اینترنتی مرد روز

دختران، به داد پسران مجرد و خودتان برسید!

بخش بزرگی از پسران مجرد به تنهایی خو می‎کنند و سعی می‌کنند با آن کنار بیایند. ولی تصمیم می‎گیرند مجرد بمانند چون بیش از حد نگران مسئولیت‎های تشکیل خانواده در دنیای جدید هستند. دلیلش هم خیلی مشخص است:

مردان در طی دو سه نسل گذشته، به خاطر تغییرات سریعی که در جهان و مرام‌های زندگی اتفاق افتاده است در نوعی شوک به سر می‌برند. آنها تغییرات را می‎بینند. از بین رفتن حقوق ناعادلانه قدیمی را می‎پذیرند. آنها از استانداردهای یک مرد قدیم بهره‎ایی نمی‎برند ولی هنوز فکر می‎کنند باید مسئول و نان‎آور اصلی خانواده جدید باشند. این تناقض برای‎شان گران تمام می‎شود بخصوص که هزینه زندگی بسیار سرسام‎آور شده است.

خیلی از مردان جوان با وجود داشتن شخصیت قوی و مهربان و با وجود موفقیت‎های نسبی که در زندگی دارند به خاطر همین مسئله نمی‎خواهند خودشان را به دردسر بیاندازند. از طلاق و خیانت می‎ترسند. نمونه‎های ناپسند و افراط و تفریط در بین زنان دوران خودشان را بزرگ جلوه می‎دهند و خلاصه دلایلی پیدا می‎کنند که فکر می‎کنند تنها بودن کم ضررتر خواهد بود.

به خاطر همه این چیزها و خیلی موارد دیگر از شما دختران ایرانی، بخصوص دخترانی که مستقل هستید و به مرد به عنوان تکیه‎گاه اقتصادی نگاه نمی‎کنید، صادقانه می‎خواهیم که قدم پیش بگذارید و اگر از مردی خوش‎تان می‎آید درخواست آشنایی بدهید.

در اولین فرصت هم این حس را منتقل کنید که نمی‎خواهید سربار زندگی‎شان باشید و قرار نیست دوستی و عاطفه‎ایی که بین‎تان ایجاد می‎شود بر بار مشکلات‎شان بیافزاید.

دنیا عوض شده است و رابطه بین زن و مرد و موقعیت‎شان عوض شده است. تعادل وظایف و توقعات به هم خورده است. زنان به همان اندازه که فرصت و حق و قدرت بیشتری پیدا کرده‎اند به همان اندازه نیز طبیعی و واقعی است که در سیستم جدید خانواده، وظایف جدید و نامتعارفی را بر عهده بگیرند.

خلاصه اینکه دختران عزیز وطن، بسیاری از مردان به خاطر تغییرات و توقعات جدید زندگی می‎ترسند ریسک کنند. نوع زندگی جدید هم طوری است که می‌توانند با غذای آماده و خدمات قابل دسترس برای زندگی، فکر کنند که از داشتن همسر با آن تعریف قدیمی بی‎نیاز هستند.

به سراغ پسران مجرد بروید و به آنها نشان دهید که شاید برای‎شان غذا نمی‎پزید و لباس‎شان را نمی‎شویید، ولی سهم اجاره خانه و قدرت پرداخت هزینه‎های شخصی خودتان را دارید. به خودتان و به آنها یادآوری کنید که دوستی و عشق و “تنها نخوابیدن” و برنامه و هدف مشترک داشتن و حتی فرزند داشتن، همچنان خوب و انسانی و زیبا است و هر دو شما به کمک همدیگر یک زندگی مشترک خوب ایجاد می‎کنید. با این کار هم به داد یک پسر می‎رسید هم خودتان!


نظر دختران، به داد پسران مجرد و خودتان برسید!

  • نوبره بخدا، حالا ما باید بریم از پسرا خواستگاری کنیم؟
    حتما بگیم خرجتو هم میدم!

    نگار آوریل 5, 2018 12:11 ب.ظ پاسخ

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری