مجله اینترنتی مرد روز

۵ دوستی که هر مردی باید داشته باشد

دوست، زندگی را جالب‎تر و البته آسان‎تر می‎سازد. برای همین همه ما با افرادی دوستی بیشتری خواهیم داشت که در ضمن مفید هم باشند و این به خودی خود یعنی ما نیز در زندگی آنهایی که ما را به دوستی برمی‎گزینند نقش مثبت داریم. اگر خوش شانس باشیم شکل ایده‎آل برای جمع بسیار خاص دوستان، یک گروه ۵ نفره است. دوستانی که هر کدام گوشه‎ای از ضعف‎ها و کمبودهای ما را می‎پوشانند.
۱ – دوست مشاور و راهنما
آدم‎ها با هم فرق می‎کنند و به همین دلیل واضح، بعضی‎ها، از ما با تجربه‎تر و یا خردمندتر هستند. داشتن دوستی که همه خصوصیات یک انسان عاقل و با تجربه را داشته باشد از بزرگترین نعمت های زندگی است. همه ما در لحظات بحرانی قرار می‎گیریم که هر قدم و تصمیم ممکن است هزینه‎های زیادی داشته باشد. برای همین داشتن دوستی که بتوانیم به نظر و مشاوره وی اعتماد داشته باشیم یک امکان گرانقدر است.
۲ – دوست همه فن حریف
همان‎طور که از اسمش پیدا است شخصی است که می‎تواند در شرایط مختلف، با قابلیت‎های فراوانی که دارد به کار آید. او می‎تواند در زمینه سازی برای آشنایی با یک دختر به کمک ما بیاید. کلا با او بودن به آدم اعتماد به نفس کافی می‎دهد که اجتماعی‎تر باشیم. او مشوق ما برای ریسک‎های کوچک زندگی است.
او اهل برنامه ریختن است. او دوستی است که وقتی از مجردی به متاهلی کوچ می‎کنیم به یادمان می‎اندازد که کمی مستقل باشیم و همچنان دوستان قدیمی و خوب را از یاد نبریم و …
۳ – دوست حی و حاضر
این دوست هر جا که کارت می‎لنگد سرو کله اش پیدا می‎شود، موقع اسباب کشی، موقعی که پول کم می‎آوری. موقعی که ماشینت وسط جاده از کار افتاده یا پایت در گچ است و باید از بیمارستان به خانه بروی… این نوع دوست، با وجود اینکه ساده‎ترین مشکلات فنی را حل می کند ولی وجودش و تاثیرش در زندگی، بویژه در لحظاتی که زیر پای آدم خالی می‎شود غنیمت است.
۴ – دوستِ ورزش
فرق نمی‎کند با هم به مسابقه فوتبال می‎روید یا دوچرخه سواری می‎کنید یا به باشگاه محل می‎روید ولی اگر دوستی برای این موقعیت‎ها نداشتید شاید 70 درصد مواقع از جای‎تان هم بلند نمی‎شدید. سلامت شاید در دهه بیست زندگی اصلا به چشم نیاید ولی عادت ورزشی که نصیب‎تان می شود در دهه‎های بعدی زندگی حتی می‎تواند نجات‎بخش زندگی‎تان باشد.
۵ – دوستِ همکار
اکثر مردان حدود 40 سال در هفته کار می‎کنند و ترکیب آن با وقت نهار و ایاب و ذهاب، برای خودش بخش بزرگی از دوران بیداری در زندگی است. داشتن یک دوست که فضای سخت و خسته کننده ساعات کاری را کمی مطبوع سازد یک غنیمت است. این نوع دوست قرار نیست دوست خیلی نزدیکت باشد و یا آخر هفته شاید اصلا او را نبینی ولی نفعش و احساس رضایتی که ایجاد می‎کند در حد یک دوست واقعی و همیشگی است.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری